-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 0:58

Ознака: океанско дно

Човекот што нурна до дното на Тихиот Океан се соочи со...

Американецот Виктор Весково кој постави нов рекорд за најдлабоко нуркање во океан, на дното на Тихиот Океан забележал пластична кеса, пренесува „Тајм“. Новиот рекорд бил...