Ознака: озил

Озил не размислува да го напушти Арсенал

Ѕвездата на Арсенал, Месут Озил се надева дека ќе остане во тимот од Лондон, пишува „Сан“. 30-годишниот играч од средниот ред потпиша договор со...

Гриндел: Треба да градиме нови односи со Озил

Претседателот на Германскиот фудбалски сојуз (ГФС), Рајнхард Гриндел не е задоволен од однесувањето на Месут Озил. Играчот од средниот ред на Арсенал по СП...

Арсенал со поддршка за Озил

Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери го поддржа Месут Озил по проблемите на халфот во неговата татковина Германија. Фудбалерот се откажа од репрезентацијата на...

Турција ја поздрави одлуката на Озил да се повлече од германската...

Министрите во турската Влада ја поздравија одлуката на германскиот фудбалер Месут Озил да го напушти германскиот национален тим, пренесуваат локалните медиуми. Одлуката Озил ја објави...

Хенес за Озил: Се радувам дека се повлече, не игра ништо...

Претседателот на Баерн Минхен, Ули Хенес го нападна халфот на Арсенал, Месут Озил, кој вчера изненадувачки се повлече од репрезентацијата на Германија. - Многу се...

Озил повреден, неизвесен неговиот настап на СП

Германскиот фудбалски репрезентативец Месут Озил го повредил коленото и е неизвесен за натпреварите на Мундијалот во Русија, објави „Билд“. Озил е еден од најважните играчи...

Соиграчите лути на Озил: Се однесува како примадона

Однесувањето на германскиот играч од врска Месут Озил(29) ги налути неговите соиграчи во Арсенал, објавија денеска британските медиуми. Озил е најплатен фудбалер на Арсенал, со...