Ознака: оздравени

Рекорден број оздравени од ковид-19 во Кичево

Во текот на изминатото деноноќие во Кичево е регистриран рекорден број на оздравени од ковид-19, дури 62. Само три лица се новозаболени, а едно...

Бројката на новозаболени стагнира додека бројот на оздравени расте во Кичево

Во последните десетина дена стагнира бројката на новозаболени од ковид-19 во Кичево, а во исто време во пораст е бројот на оздравени лица, што...

ИЈЗ: Намален бројот на новозаболени и починати, зголемен на оздравени

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од 21 до 27 септември, тестирани се...

Петтмина новозаразени и седуммина оздравени од ковид-19 во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 нови случаи на коронавирус, а 7 лица оздравеле од заразната болест. Бројот...

Од почетокот на пандемијата, од ковид-19 се опоравиле над 18 милиони...

Според интернет-страницата за статистика „Ворлдометер“, бројот на луѓе кои се опоравиле од инфекцијата со коронавирус надмина 18 милиони. Во светот се заразени повеќе од 25,7...

Расте бројот на оздравени, нов пад на активни случаи во Кичево

Бројот на оздравени од ковид-19 во Кичево се зголеми за уште 12 , додека бројот на активни случаи се спушти на само 53 лица,...

Нови 12 оздравени и еден починат од ковид-19 во Кичево

Висока брока на излекувани 12, мал број на новозаболени 2, a едно лице на 58-годишна возраст, ја загуби битката со короната во болнички услови...

Нов рекорд на излекувани од ковид-19 денес во Кичево

Изминатите петнаесетина дена билтенот на излекувани од ковид-19 во Кичево е сѐ поповолен, бидејќи стагнира бројката на новозаболени а се бележат рекордни бројки на...

Најголем број оздравени пациенти во еден ден во Кичево

Евидентирани се 12 граѓани излекувани во еден ден во Кичево. Истиот ден не е регистриран ниту еден случај на инфициран со ковид-19. Тоа ќе...

Регистрирани 188 нови случаи на ковид-19, оздравеа 268 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.971 тестирања, а регистрирани се 188 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-44, Куманово-21,...