2.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:38

Ознака: одрони

Товарен воз удрил во одрони од карпа кај Велес

Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата...

Во прекин сообраќајот на патот кај превојот Барбарос

Поради одрони на двете коловозни ленти од 9.10 часот изутрина е во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, соопшти Автомотосојузот...

Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево-Кочани

Поголем број одрони го забавија интензитетот на сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Според информации на возачи кои утрово патуваа...

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица

Топењето на снегот ја зголеми појавата на одрони на патниот правец Делчево – Македонска Каменица кои на делови од магистралниот пат го попречуваат нормалното...

Одрони на патниот правец Делчево – Македонска Каменица

Дождот што го зафати регионот на Пијанец резултираше со појава на одрони на магистралата Делчево - Македонска Каменица. Одроните се најзабележливи на потегот од...

Отежнат сообраќајот на превојот „Стража“

На магистралниот пат Кичево-Гостивар, на превојот “Стража“, сообраќајот се одвива отежнато поради одрон на камења. Од АМСМ информираат дека од одронот е зафатена една коловозна...