Ознака: одрони

Обилните дождови предизвикаа фатални одрони во Кина

Пронајдени пет тела на загинати луѓе во одроните во југозападна Кина, со што бројот на загинати се искачи на 20. Според информациите, се трага...

Одрони на патот Делчево-Каменица, сообраќајот се одвива по една сообраќајна лента

Од АМСМ предупредуваат дека поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Како што се наведува, се...

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Можност од појава на одрони на повеќе патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...

Патиштата влажни, можни одрони низ котлините и клисурите

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните...

Одрони на магистралата А3 на патниот правец Делчево – Кочани

По интензивните врнежи од дожд што го зафатија источниот регион, од утрово повторно е забележлива појава на одрони. Возачи информираат дека голема карпа од...

Снег на Ѓавато, Буково и Маврово, опасност од одрони на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните...

Товарен воз удрил во одрони од карпа кај Велес

Товарен воз удрил во одрони од карпа на пругата и излетал од шините, попладнево во 17.10 часот, по Железничката станица „Рајко Жинзифов“ на пругата...

Во прекин сообраќајот на патот кај превојот Барбарос

Поради одрони на двете коловозни ленти од 9.10 часот изутрина е во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, соопшти Автомотосојузот...

Одрони го отежнуваат сообраќајот на патот Делчево-Кочани

Поголем број одрони го забавија интензитетот на сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица – Кочани. Според информации на возачи кои утрово патуваа...