4.8 C
Skopje
25.10.2021 - 12:19

Ознака: одржување

Ќе се одржат наградите „Еми“

Наградите „Прајмтајм еми“, еден од најголемите настани во календарот на шоу-бизниси, ќе се одржат во септември, како што беше планирано со домаќинот на церемонијата,...

Седум златни правила за одржување на текстилот

За да се грижите за вашата постелнина на правилен начин, секогаш треба да ги следите правилата за одржување наведени на етикетата. Тоа подразбира дека...

Се одлага „Малиот битолски Монмартр“

За прв пат од неговото основање, „Малиот битолски Монмартр“ годинава ќе се одржи без учество на младите ликовни уметници. Организаторот на Манифестацијата и идејниот творец...

„Денот на млада публика“ ќе се одржи во виртуелен формат

Одржувањето на пан-европскиот настан „Ден на млада публика“, во кој Македонија зема учество веќе шеста година по ред, овој пат ќе се одвива во...

Во опасност одржувањето и на ЛОИ во Токио!

Поранешниот потпретседател на ИОК и на Светската антидопинг-агенција (ВАДА), Паунд, кој е член на ИОК од 1978 година, посочи дека е „можно откажување“ доколку...

Домување – Растенија за вашата канцеларија што се лесни за одржување

Вашата канцеларија можете да ја претворите во пријатна оаза што ќе ве поттикне повеќе да работите, а најдобриот начин да го направите тоа е...

Статини – нужно зло за одржување добар липиден статус

Пред да се донесе одлуката за примена на статини треба да се има предвид дека тие најчесто ќе бидат ваша доживотна терапија, а од...

Вертикалните градини не бараат сонце, вода и одржување

Инспириран од природата, Васил Филипов со тимот на „Флауер сити“ изработува „зелени sидови“ што красат многу ентериери. Зелените ѕидови се еколошки производ што овозможува...

Едноставен трик за одржување на цветовите на вашата орхидеја

Одгледувањето орхидеја што постојано ќе цвета е еден од најголемите предизвици на секој што дома има барем еден примерок од ова деликатно растение. Веќе знаеме...

Станбените сервиси менуваат само светилки, а ги избегнуваат лифтовите

Станбените сервиси се задолжени за комплетно одржување на заедничките простории на станарите во една станбена зграда, за нивните заеднички инсталации и за лифтовите. Но...