Ознака: одмор

Се распливнуваат надежите за одмор покрај море

Изборот за македонските граѓани е сведен на минимум. Европската Унија сѐ уште нема одлука дали ќе ги отвори границите за македонските државјани, а плановите...

Летово нема да се организира бесплатен одмор за деца од загрозени...

Бесплатниот одмор за деца од семејства во социјален ризик и деца корисници на посебен додаток летово нема да се реализира. Ваквата одлука ја усвои Владата...

Фон дер Лејен: Преку паметни решенија ќе најдеме начини за патување...

Европејците ќе пронајдат паметни решенија што ќе им овозможат да одат на одмор и покрај пандемијата на вирусот, вели претседателката на Европската комисија, Урсула...

Роденденскиот одмор на Путин во Сибир

  Рускиот претседател Владимир Путин го прославил својот 67-от роденден во дивината во Сибир, собирајќи печурки и уживајќи во планините. Путин, кој е познат како...

Како да уживате сами на одмор

Не дозволувајте да ве обесхрабри можноста да одите сами на одмор. Во многу случаи ќе откриете дека тоа е дури и подобра опција одошто...

ФИФПРО бара мал и голем одмор, ограничување на бројот на мечевите…

Препораките на ФИФПРО вклучуваат воведување задолжителни паузи од четири недели во лето и две во зима, ограничување на бројот на блок-мечевите во сезоната со...

Бил Гејтс со семејството на одмор во Црна Гора

Американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, помина дел од летниот годишен одмор во Тиват. Гејтс, со сопругата Мелинда и нивните три деца,...

Седум комедии за заминување на одмор

Доколку сѐ уште не сте заминале на одморот од соништата, ви препорачуваме седум филма токму на оваа тема. 1. Седуммина постари Британци Бил Нај, Џуди Денч,...

Битолските таксисти на принуден одмор

Недостигот од слободни такси-возила во Битола се должи главно на тоа што по честите контроли, кои деновиве ги спроведуваат Инспекторатот за патен сообраќај и...

Хрватска најскапа за одмор на Медитеранот

Поради највисокиот ДДВ хрватските угостители имаат ограничен маневарски простор за формирање на цените Летувањето во Хрватска годинава е поскапо од атрактивните места во другите медитерански...