10.8 C
Skopje
24.10.2021 - 12:18

Ознака: одлуки

Николовски и Груби за Пауновски: Неприфатливо е да не се почитуваат...

Пауновски знае дека инспекторатите добиваат 104 вработувања од кои 15 се за Државниот пазарен инспекторат и се надвор од оние според правична застапеност, неприфатливо...

Трите одлуки на Бајден по преземањето на власта

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден планира да преземе чекори за поништување на некои од контроверзните одлуки на администрацијата во заминување веднаш штом ќе...

Прилепските советници го усвоија извештајот за штетите од невремето во прилепско...

Советот на општина Прилеп, онлајн, денеска ја одржа својата 50-та седница, на која советниците донесоа повеќе одлуки од интерес на граѓаните. Како што информираат од...

Филипче: Заев во изминатите години донесе низа тешки, но целосно исправни...

Премиерот Зоран Заев во изминатите три години донесе низа тешки, но целосно исправни одлуки, смета министерот за здравство, Венко Филипче. Тој на Фејсбук напиша...

Костадинов: Со гласање против одлуките за вонредната состојба, ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува...

Најавите дека ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа против потврдувањето на одлуките за прогласување на вонредна состојба уште еднаш ја потврди деструктивноста и неодговорноста на оваа партија....

Суштинските политички одлуки први ги дознаваат соседите

Повторно и одново се повторува една симптоматична пиар-појава, а тоа е дека важни политички одлуки најпрвин се најавуваат во странство, кај соседите, кај меѓународната...

Претставниците на ДПА револтирани ја напуштија лидерската средба: „Aлбанските партии се...

ДПА на Мендух Тачи ја напушти лидерската средба која се одржува кај претседателот Стево Пендаровски. На неа не присуствуваше лидерот Тачи, туку претставници на партијата...

ЈСП ги дезинфицира автобусите, приватните и таксистите чекаат одлуки

Превентивни мерки во јавниот превоз Дополнителната (вонредна) дезинфекција ќе се врши секојдневно, до добиените нови препораки од надлежните институции, кои ја следат состојбата со коронавирусот....

Одлуките од Аман нема да влијаат врз автокефалноста на МПЦ

Прашањето за автокефалниот статус на Македонската православна црква-Охридска архиепископија треба да биде решено преку дијалог со Српската православна црква и со сеправославна поддршка, односно...

Владата ги поништи распоредувањата во МВР од министерот Чулев

На деветтата седница на техничката влада, што се одржа доцна синоќа, Владата донесе неколку одлуки, меѓу кои и за поништување на решенијата за распоредување...