8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 23:02

Ознака: одложување

Меј побара одложување на брегзит не подолго од 30 јуни

Британската премиерка е фрустрирана од фактот дека парламентот во изминатите недели не донесе одлука и не го прифати нејзиниот договор со Брисел, истакнуваат извори...

Британија и ЕУ пред одложување на брегзит

Британските пратеници завчера поддржаа одложување на датумот за излегување на Британија од ЕУ, 29 март, и британската премиерка Тереза Меј сега треба официјално да...

„Гардијан“: Брегзит би можел да биде одложен до 2021

Брегзит би можел да биде одложен до 2021 година според плановите кои ги разгледуваат истакнати функционери од ЕУ во време на растечко незадоволство за...

Повторно одложено судењето за случувањата на 27 април

Судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 31 јануари бидејќи Апелација сѐ уште нема одговорено...

Одложување акција на ловџиско куче

Под одложување акција на ловџиско куче се подразбира навиката кога ловџијата може да го остави кучето на одредено место, од кое тоа може, но...

Адвокатите на Груевски и Поповски побараа одложување на јавната седница на...

Сo мало задоцнување во Апелацискиот суд почна, но веднаш на почетокот беше и прекината јавната седница на која се одлучува по жалбата на поранешниот премиер...

Одложено доделувањето на Нобеловата награда за литература за 2018 година

Шведската академија денеска објави дека ќе ја одложи наградата за овогодинешната Нобелова награда за литература - за првпат по речиси 70 години, објави АФП. -...

„Тотал“ одложен за 11 април

Главната расправа за предметот „Тотал“, во кој е осомничен новинарот Драган Павловиќ-Латас за затајување данок, е одложена за 11 април. Денешното рочиште во Кривичниот суд...