26.8 C
Skopje
20.9.2021 - 19:39

Ознака: одложување

Демократскиот сојуз предлага одложување на пописот

Демократскиот сојуз предлага одложување на пописот поради влошувањето на епидемиолошката состојба. Од партијата велат дека голем е бројот на заразени, здравствените капацитети се исполнети, со...

НЛБ Банка објави детални информации за одложената отплата на месечните кредитни...

Поради продолжувањето на несаканите ефекти од пандемијата предизвикана од Covid-19 вирусот, а со цел да излезе во пресрет на своите клиенти – физички лица...

Црна Гора го одложи почетокот на учебната година за 1 октомври

Министерството за образование на Црна Гора го пролонгираше почетокот на учебната година и отворањето на градинките до 1 октомври, а еден од родителите на...

Се одложува „Галичка свадба“

Советот на Месна заедница Галичник донесе одлука да го одложи одржувањето на манифестацијата „Галичка свадба“, која традиционално се одржува кон средината на јули, за...

Ново одложување, а не откажување на ЛОИ?

Претседателот на Токио 2020, Јоширо Мори, за време на состанокот на ИО минатиот викенд изјави дека за откажување на Игрите воопшто не било разговарано...

„Оскарите“ нема да се одржат во февруари

Доделувањето на „Оскарите“, кои традиционално се одржуваат во февруари, се одложени за два месеци, поради пандемијата на коронавирус. „Оскарите“ требаше да бидат доделени на 28...

Поради коронавирусот големи се шансите да се одложат „оскарите“

Доделувањето на „оскарите“ беше закажано за 28 февруари 2021 година, меѓутоа се чини дека истото ќе биде одложено поради пандемијата на коронавирусот. Кога во април...

Спортистите ќе си ги задржат „визите“ за Игрите во 2021...

Досега 57 отсто од спортистите се квалификуваа за настап на ЛОИ и тоа ќе остане во сила, изјави портпаролот на ИОК за „УС тудеј“,...

Олимпијадата е одложена – кој ќе ги покрие трошоците?

Првиот човек на Организациониот одбор на Олимписките игри во Токио, Јоширо Моро, рекол дека нема да им биде лесно на меѓународните федерации да откријат...

Јапонија не се подготвува за одложување на Олимпијадата

Јапонија не се подготвува да ги одложи Летните олимписки игри во 2020 година, изјави портпаролот на јапонската влада, Јошида Суга, истакнувајќи дека земјата е...