36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 18:51

Ознака: одложено

Одложено судењето за „Талир 2“

Судењето за предметот „Талир 2“ на СЈО, судијката Даниела Алексова Стојановска го одложи за 15 октомври. Причина за одлагањето е доуредување на полномоштвата на...

Расправата за „Титаник 3“ одложена по барање на СЈО

По барање на Специјалното јавно обвинителство поради преземање на предметите од СЈО во ЈО, денешната расправа за случајот „Титаник 3“ беше одложена. - Непријатна е...

Одложено судењето за предметот „Талир“

Поради истек на 90 дена од претходното рочиште, денеска од почеток требаше да почне судењето за предметот на СЈО „Талир“ за финансирањето на партијата...

Судењето за „Титаник“ одложено за 4 септември

На барање на обвинителката Лиле Стефанова, судењето за изборни нерегуларности „Титаник" се одложи за 4 септември. Одолжувањето беше побарано по предлогот на одбраната на обвинетите...

Боледувањето на судијата Ставрев го одложи рочиштето за „ТНТ“

Денешното рочиште на случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 30 август бидејќи судијата кој го води предметот, Огнен Ставрев, е на...

Одложено сведочењето на Рустеми за „Рекет“

Се одложи сведочењето на јавниот обвинител од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми, кој денеска требаше да даде исказ за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство...

Одложено судењето за „Ликвидација“

Поради оперативен зафат на поротничка во судечкиот совет, судијата Осман Шабани го одложи судењето за предметот „Ликвидација“, кое требаше да почне од почеток. Адвокатот на...

Одложено судењето за настаните од 27 април

Судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 21 јануари за Апелација да одговори на жалбите...

Судењето за „Титаник 2“ одложено за 10 мај

Судењето за предметот на СЈО „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година, е одложено за 10 мај. Судијата Огнен Ставрев...

Груевски, Јанакиевски и Трајковски на судење на 4 мај

Во Кривичниот суд во Скопје предмалку почна и веднаш се прекина новото рочиште од предметот на СЈО „ТНТ“. Причина за новото одложување на расправата,...