16.8 C
Skopje
25.9.2021 - 23:55

Ознака: одложено

Вонредното прскање против комарци се одложува за во среда

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради денешното влошување на временските услови и најавите за нестабилност во текот на утрешниот ден, најавеното авионско прскање...

Промоцијата на новото пијано во Кичево нема да се одржи

Долгоочекуваната промоција на новото пијано што беше планирано да се одржи на вечерашниот концерт во Центарот за култура - Кичево во 20 часот нема...

Одложено судењето на насилниците што тепаа девојка во Штип

Двајцата штипјани што претепаа и навредуваа 21-годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимале на мобилен телефон утринава влегоа во судницата...

Повторно одложено рочиштето за „Рекет“

Поради неуредна достава на поканата за сведокот Дејан Панделески, синот на газдата на Пелистерка, повторно беше одложено судењето за случајот „Рекет“. Апелацискиот суд треба да...

Светското првенство во атлетика во Кина одложено за 2021 година

ИААФ потврди дека Светското првенство во атлетика во сала во Нанџинг, Кина е одложено за 2021 година поради епидемијата со коронавирусот во оваа земја. -...

Одложено судењето за убиството на Оливер Ивановиќ

Подготвителното рочиште за судењето на обвинетите за помагање во убиството на Оливер Ивановиќ е одложено за во февруари поради измени во обвинителниот акт во...

Адвокатите добија два часа за да извршат увид во „ТНТ“

Почетокот на денешното судење за случајот „ТНТ“ е одложено два часа. Судијата Огнен Ставрев им даде два часа за да извршат увид во предметот...

Одложено судењето за уривањето на „Космос” на Фијат Цаноски

Судењето за случајот „Тнт“, за уривањето на објектот „Космос” на бизнисменот Фијат Цаноски, денеска беше одложено поради отсуство на една од обвинетите. Адвокатката Кристина Маневска...

Одложено судењето за „Талир“

Во осмиот месец влегува најновото одлагање на судењето за предметот „Талир“ на СЈО. Судијата Осман Шабани го одложи за 5 ноември. На почетокот од рочиштето...

Повторно одложено судењето за „Маѓар телеком“

Во кривичниот суд повторно беше одложено судењето за предметот „Маѓар телеком”. Гркот Михалис Кефалојанис не се појави да сведочи во судот. Судијката Ленка Давиткова...