Ознака: одложени

Одложени наградите „греми“ поради омикрон

Годинешното доделување на наградите „греми“ ќе биде одложено, но не е одреден нов датум за церемонијата кога публиката треба да им оддаде почит на...

Предлог-мерките за невакцинираните одложени за наредната владина седница

Мерките кои се однесуваат на вакцинација против ковид-19, предлог на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести, се одложени за наредната владина седница,...

Апелација ги одложи расправите закажани за во април

Јавните седници и расправи пред Апелациониот суд Скопје, закажани во периодот од 30 март до 30 април, се одлагаат. Дополнително странките и јавноста ќе бидат...

Одложени првите две трки во Мото ГП

Првите две трки во годинашната сезона во класата Мото ГП, во Катар, в недела, и во Тајланд на 22 март, се одложени поради ограничувањата...

Сите судења за предметите на СЈО се одложени

Сите закажани рочишта за денеска за предметите што ги води Специјалното јавно обвинителство, „Титаник“, „Титаник 3“ и „Тортура“, беа одложени поради префрлање на предметите...

Хирурзите во штрајк, одложени сите операции

Над илјада хируршки интервенции се одложени само за една недела на Клиниката за хирургија во Клиничкиот универзитетски центар на Косово, поради тоа што лекарскиот...