22.8 C
Skopje
21.9.2021 - 15:29

Ознака: одлагање

Почнува постапката за одлагање на пописот

Со 95 гласа „за“ и со 7 „против“ на пратениците од коалицијата Алијанса за Албанците- Алтернатива , Собранието го усвои, предлогот да се расправа...

Неприфатлива одлуката на Хрватска да одлага нуклеарен отпад на границата со...

Минисерот за надворешна трговија и економски односи на БиХ, Сташа Кошарац, разговарал денес со хрватскиот министер за заштита на животната средина, Томислав Ќориќ, за...

Препораки за фрлање на отпадот за граѓаните кои се во карантин...

Министерство за животна средина и просторно планирање објави препораки за управување со отпадот за граѓаните кои се во карантин или самоизолација со сомнителен случај...

Европскиот парламент прифаќа одлагање на брегзит, но под одредени услови

Европскиот парламент ја поддржа предлог резолуцијата за брегзит со која се дозволува британскиот излез да се одложи, но исто така се нагласува дека во...

Врховен го прифати барањето на Јанкулоска за одлагање на казната

Врховниот суд го прифати барањето на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, за одлагање на извршувањето на казната во случајот „Тенк“, за набавката...

Рочиштето за предметот „Титаник 3“ одложено за 13 ноември

Поради службено отсуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 13 ноември. Во...

Екстрадицијата на Грујевски го одложи „Трезор“ за 17 мај

Кривичниот суд на денешното рочиште донесе решение главната расправа по предметот „Трезор“ да се одложи за 17 мај поради немање одговор на барањата за...