Ознака: одземање на пасоши

Русковска бара да се одземат пасошите на осомничените

Утре ќе бидат повикани во судот останатите осомничени во најновата истрага за невладината организација на Бојан Јовановски, рече обвинителката Вилма Русковска. Таа бара од судот...