21.4 C
Skopje
22.7.2019 - 10:13

Ознака: одземање на мандатот

Комисиската расправа за мандатот на Груевски закажана за четврток

Пратеникот Павле Богоевски во својство на претседател на Комисијата за мандатно-имунитетни и деловнички прашања за в четврток закажа седницата на ова тело на која...