Ознака: одговорност

Мицкоски: Поцинати 51 лице од корона, а Заев вели не чувствувал...

Починати се 51 лице од коронавирусот, а Заев вели не чувствувал одговорност. А ако не е ваша, чија е?, напиша на фејсбук-статус лидерот на...

Чулев бара одговорност од Спасовски за лажните пасоши

Ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, му порача на актуелниот прв човек на МВР, Оливер Спасовски, да си поднесе оставка по случајот со издавањето...

Димитров бара одговорност и системски промени поради смртта на овчарот од...

Смртта на Златко Божинов, овчарот од кратовско не смее да помине без конкретна одговорност, ама не смее да помине и без сериозни системски промени...

Филипче: Бидете одговорни во претстојниот период на слави и прослави

Министерството за здравство апелира до граѓаните во периодот на слави кој престои максимално да бидат одговорни и да ги почитуваат мерките за заштита. Министерот за...

Време е за одговорност! (2)

Доколку Зоран Заев вели дека сѐ уште може да се постигне договор во декември и да се употреби моментот „Берлин“, одговорноста може да се...

Време е за одговорност! (1)

„Секојпат кога некој премолчува на загрозувањето на ЕУ-принципи, ЕУ станува послаба и помалку атрактивна. Нашата благодарност на сите тие што не молчеа денес.“ Со...

Кои се очекувањата на дел од пратениците

Пратениците што вчера првпат влегоа во Собранието и се дел од десеттиот парламентарен состав го свртеа вниманието на јавноста, особено на социјалните мрежи. Нивните...

Чулев апелира до полицајците да постапуваат одговорно за време на изборниот...

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев оствари работна посета на одделенијата за внатрешни работи во Крива Паланка, Кратово, Пробиштип и Свети Николе. Во рамки на...

Пендаровски: Секој да биде свесен во улогата за ширењето на вирусот

Сѐ додека здравствените експерти не пронајдат вакцина за ковид-19, вирусот за жал ќе биде наша реалност, пишува претседателот Стево Пендаровски на социјалните мрежи. - Тој...

Чија е одговорноста за врвот на заразата во јуни

Тактизирањето со мерките во насока да им се удоволи на одредени субјекти во државата, како и некоординираноста и желбата за политички истакнувања, во ниеден...