17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:18

Ознака: одговара

Путин преку директна линија ќе одговара на прашања од граѓаните

Рускиот претседател Владимир Путин ќе одговори на прашањата на граѓаните на 30 јуни во рамките на традиционалната телевизиска програма „Директна линија“, објави Кремљ. - Програмата...

Заев: Секој што се огрешил пред законот треба да одговара

Горди сме дека како власт овозможивме услови независниот правосуден систем да работи и да го врати владеењето на правото, изјави премиерот и претседател на...