Ознака: одбојка

Одбојкарите на Струмица ја одбранија шампионската титула

Екипата на Струмица ја одбрани шампионската титула во одбојка откако во четвртиот меч од финалната серија попладнево во Скопје го совлада Вардар со 3-2. Вардар...

Љубомир Травица е новиот селектор на одбојкарската репрезентација на Македонија

Љубомир Травица ќе ја предводи машката одбојкарска репрезентација на Македонија во натпреварите во т.н. сребрена Европска лига, како и во квалификациите за Европското првенство...

Борец не допатува во Кичево, не се одигра мечот со Шутова

Откако екипата на велешки Борец не се појави во предвидениот термин во спортската сала во Кичево, а во пропишаното време на теренот беа судскиот...