-1.9 C
Skopje
19.11.2018 - 8:44

Ознака: одбојка

Јанта Волеј пресилен за дебитантот Ускана

Во четвртото првенствено коло екипата на Јанта Волеј со убедливи 3-0 го совлада дебитатнтот во лигата екипата на Ускана и ја најави кандидатурата за...

Прволигашка премиера со пораз за екипата на Ускана

Дебитантот во Првата женска одбојкарска лига, екипата на Ускана, премиерниот првенствен натпревар пред своите гледачи го загуби од екипата на Бамикор со резултат 3:2. Домашните...

Одбојкарката Софија Ричлиева три сезони во Бешикташ

Младата македонска одбојкарка, струмичанката Софија Ричлиева (18) во следните три сезони ќе настапува за Бешикташ, еден од најдобрите турски клубови, повеќекратен првак на таа...

Кичево од годинава со претставник и во женската одбојкарска Прва лига 

Покрај машкиот одбојкарски клуб Шутова, кој со успех со години се натпреварува во Првата лига и пред две години ја освои и двојната круна,...

Почнува втората од трите групни фази на СП во одбојка

На 19. Светско првенство (СП) во одбојка, кое првпат се одржува во две земји, во Италија и во Бугарија, познати се 16-те репрезентации што...

Одбојкарите брзо им возвратија на Швајцарците

Во квалификациски реванш-меч за ЕП, Македонија на гости ѝ се реваншира на Швајцарија за поразот во Скопје, совладувајќи ја со 3-2 во сетови (25-21,...

Победа над Швајцарија или збогување со ЕП 2019!

На Македонија ѝ е потребна победа на вечерашниот меч на гости против Швајцарија за зачувување на шансите за пласман на ЕП во одбојка 2019 Македонија...

Неочекуван пораз од Швајцарија, ЕП се оддалечува

Македонија одигра слабо и загуби од Швајцарија со 2-3, во 3-то квалификациско коло за пласман на ЕП 2019 година Најдобрите одбојкари на Македонија претрпеа неочекуван...

Патот до завршницата на ЕП води преку Швајцарија

Македонија е фаворит против Швајцарија и за мене ќе биде интересно да видам како одбојкарите ќе се однесуваат и како ќе одговорат на предизвикот,...

Македонија загуби од Украина во пет сета и по водство од...

Mакедонските одбојкари загубија oд Украина со 2-3 во 2-то коло од квалификациите за ЕП 2019 Малку недостигаше Македонија да ја изненади Украина и заслужено да...