25.8 C
Skopje
17.8.2019 - 19:26

Ознака: одбојкари

Завршија „сувите“ подготовки во Маврово, на ред се контролките

Најдобрите македонски одбојкари ја одработија втората фаза од подготовките за ЕП, а утре патуваат за Крајова, каде што ќе одиграат два меча против Романија Во...

Селекторот ќе проверува и млади одбојкари пред дебито на ЕП

Сакаме да провериме некои од помладите одбојкари за да видиме со каков потенцијал располагаат и колку ќе можеме да сметаме на нив, вели селекторот...

Одбојкарите од понеделник тргнуваат кон дебитантското ЕП

На списокот на селекторот Никола Матијашевиќ има 18 проверени и искусни одбојкари, кои од понеделник ќе се подготвуваат во Скопје, во јули ќе тренираат...

Трета двојна круна во низа за Џио Струмица

Одбојкарите на Џио Струмица се ново-старите шампиони на Македонија, трета година едноподруго, a вкупно седми пат во клупската историја. За струмичани, кои претходно го...

Одбојкарите за ЕП ќе имаат кондициски тренер од Франција

Подготовките на македонската одбојкарска репрезентација за деби-настапот на ЕП ќе почнат на 2 јуни во Скопје, а селекторот Матијашевиќ деновиве треба да го објави...

Судиска неправда на Олимпијадата во Москва

Горан Србиновски (2) Тој беше член на југословенската одбојкарска репрезентација, која на олимпискиот турнир во Москва, откако беше оштетена во мечот со Романија, на крајот...

Одбојкарите преку Украина до завршницата на ЕП

Македонија вечерва ќе се обиде да триумфира над Украинците на гостувањето во Запорожје и да се зацврсти на втората позиција во групата Ф што...

Македонските одбојкари со оптимизам патуваат во Украина

Македонските одбојкари го одработија последниот тренинг пред патувањето за Запорожје каде што утре (5 јануари) ќе го одиграат петтиот натпревар од квалификациите за Европското...

Одбојкарите ја почнуваат мисијата „историски пласман на ЕП“

Македонија утре почнува со подготовките за двата решавачки натпревара во квалификациите за пласман на ЕП 2019, на гости кај Украина (5 јануари) и дома...

Македонските одбојкари поразени од Египет

Македонската одбојкарската репрезентација со пораз ги започна Медитеранските игри во Тарагона, а беше совладана со 3:2 во сетови од селекцијата на Египет.   Египќаните поведоа, освојувајќи го...