Ознака: одбиени

Одбиен амандманот за раст на сите плати

Предлог-измените на Законот за минимална плата поминаа на собраниската Комисија за труд и социјална политика. Не беа прифатени амандманите од опозицијата за усогласување на...

Одбиени 160 кандидатури за градоначалници и советници

КОСОВО Централната изборна комисија во Косово соопшти дека од 5.200 кандидати за градоначалници и општински одборници, 160 не ги исполниле условите за учество на локалните...

Управниот суд ги одби сите тужби од партиите за изборите

Управниот суд ги одби сите 185 тужби што политичките партии ги поднесоа за изборите и ги потврди решенијата на Државната изборна комисија. „Денешните јавни расправи...

Управниот суд ги одби сите тужби oд Левица во врска со...

Управниот суд попладнево ги одби и последните 23 од поднесените 101 тужба од Левица и ги потврди одлуките од Државната изборна комисија, кои оваа...

Одбиени барањата на Јанева и Јовановски за укинување на притворот

Основниот кривичен суд Скопје ги одби барањата за укинување на мерката притвор на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски – Боки...