Ознака: одбележа

Елиф Елмас ја одбележа фудбалската 2019-та

Признанието за најдобар фудбалер во Првата лига на Македонија (МФЛ) го доби репрезентативецот Висар Муслиу, најдобра фудбалерка е Ленче Андреевска... Младиот македонски репрезентативец Елиф Елмас...

Росица Мршиќ одбележа јубилеј на брендот

Модната дизајнерка Росица Мршиќ ја претстави својата колекција наречена „10/22“, со која одбележува 10 години постоење на брендот и 22 континуирано создадени сезонски колекции....

Децата со инвентивни маски го одбележаа „Тиквешкиот гроздобер“

Манифестацијата „Тиквешки гроздобер“, која во Кавадарци се одржува повеќе од половина век, годинава блесна во прекрасно издание, во кое во дури 40 поставки продефилираа...