19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 23:46

Ознака: ограничено

Париз под строг режим на движење

Францускиот претседател, Емануел Макрон, објави строги ограничувања на движењето во целата земја, кои се очекува да траат најмалку две недели. Француската влада ги забрани сите...