27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 20:58

Ознака: ограбен

Ограбен осуденик во Идризово

Вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа „Идризово“ било пријавено дека во саботата во 1:30 часот осуденикот Д.Ј.(39) од Скопје со...

Македонски државјанин ограбен на одмор во Драч

Македонски државјанин и неговата сопруга биле ограбени додека престојувале на одмор во Драч, Албанија. Како што објавија албанските медими, ним од страна две лица и...

Ограбен таксист во Скопје

Шеесетгодишен таксист вчера во полиција пријавил дека бил ограбен од две непознати лица. Како што соопшти МВР, синоќа во 21.00 часот во СВР Скопје, С.К....

Прилепчанец ограбен во Струга

Дваесет и шестгодишен прилепчанец бил испрскан со спреј, а потоа ограбен на улица во Струга. Според полицијата, вчера во Струга во 14,20 часот Д.З.(26) од...