1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 19:36

Ознака: ограбена аптека

Ограбена аптека во Аеродром

Разбојник ограбил  аптека во скопската населба Аеродром. Според информациите на МВР, вчера во 21:44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул....

Ограбена аптека на „Партизанска“

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански одреди. Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон...