22.8 C
Skopje
19.6.2021 - 18:17

Ознака: Огнен Ставрев

Судењето за „ТНТ“ ќе продолжи по празниците

Барањето на обвинителот Бурем Рустеми за одвојување на постапката во случајот „ТНТ“ и да продолжи судењето за Елизабета Најдовска, Миле Јанакиевски и Никола Груевски,...

Боледувањето на судијата Ставрев го одложи рочиштето за „ТНТ“

Денешното рочиште на случајот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за 30 август бидејќи судијата кој го води предметот, Огнен Ставрев, е на...