18.8 C
Skopje
26.4.2019 - 12:19

Ознака: огнено торнадо

„Огнено торнадо“ создадено во пожар во Англија

Противпожарните служби снимија т.н. „огнено торнадо“ додека се обидуваа да изгаснат пожар во фабриката за пластика во Вудвил, Англија. Невообичаената појава настанува кога доаѓа...