21.8 C
Skopje
6.6.2020 - 16:42

Ознака: огнено оружје

Девојче донесено во болница со прострелна рана во главата

Девојче на 15-годишна возраст вчера било донесено во болница со прострелна рана во пределот на главата. Како што информира полицијата, вчера во 14:45 часот...

Предадени повеќе од 10.000 парчиња огнено оружје на властите во Нов...

Повеќе од 10.000 парчиња огнено оружје се предадени доброволно на властите во Нов Зеланд, како дел од акцијата што беше воведена по страотното масовно...

Повредено 21-годишно момче од огнено оружје

Дваесет и едногодишно момче е повредено вчера од огнено оружје во скопски Чаир. Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 16.25 часот од Градска...

Првичните сознанија говорат дека во починатото лице во Демиркаписко е пукано...

Првичните сознанија на Обвинителството говорат дека во починатото лице во Демиркаписко, кое беше пронајдено во саботата навечер, е пукано со огнено оружје. Од Државното јавно...

Насилството со огнено оружје во училиштата во САД никако да запре

Пред точно 20 години, две вооружени лица влегоа во средното училиште „Колумбајн“, и во помалку од еден час, застрелаа 12 ученици и еден професор....

ОЈО побара притвор за девет осомничени кои изработувале и продавале огнено...

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција соопшти дека повело постапка против девет лица од организирана криминална група за изработка и продавање...

Пукање во Чаир, повреден 40-годишен скопјанец

Едно лице е повредено од огнено оружје во пределот на десната потколеница попладнево во скопската општина Чаир. Случајот во полиција бил пријавен денеска во 17:45...

Поднесено обвинение за поседување автоматско огнено оружје

Скопското јавно обвинителство поднесе обвинение против едно лице кое се товари за кривично дело – неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или...

Нападнат полицаец во Брисел, се истражува дали е тероризам

Полицаец беше нападнат утрово околу пет часот со нож во Брисел, при што, според медиумите, напаѓачот извикувал „Алах Акбар“. Обвинителството отвори истрага за настанот, но...

Едно лице е повредено од огнено оружје во Куманово

Едно лице е повредено од огнено оружје во инцидент што се случи вечерва околу 18.30 часот на улицата „Тоде Мендол“ во Куманово. Според првичните информации,...