24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 9:05

Ознака: оглас за вработување

Маск сподели „оглас за вработување“: се бараат 10.000 работници

Илон Маск сподели „оглас за вработување“ на својот профил на Твитер. Сопственикот на „Тесла“ сподели твит од сметката „Tesla Owners Austin“ со образложение дека на...

Си поигрува ли некој со македонскиот јазик

ТЕХНИЧКА ГРЕШКА ВО ОГЛАС ПРЕДИЗВИКА ЛАВИНА РЕАКЦИИ Динамичната комуникација преку социјалните мрежи, во која најчесто неселективно се пласираат не докрај проверени информации, содржи голем потенцијал...