18.8 C
Skopje
23.5.2019 - 15:45

Ознака: овчар

Овчар пукал во волци, застрелал штипјанец

Дваесет и деветгодишен штипјанец бил застрелан од ловечка пушка во атарот на гевгелиското село Негорци, соопшти МВР. Според истиот извор, во атарот на селото Негорци...

Гром усмрти овчар од Дебар

Овчар од Дебар утрово e пронајден мртов во струшкото село Локов. Според полицијата, најверојатно починал од удар на гром. Од МВР соопштија дека утринава околу...