11.3 C
Skopje
30.9.2020 - 23:06

Ознака: овца

Скопјанец го удрила струја додека ги спасувал овците

Вчера во 18.30 часот во СВР Скопје, 54-годишен маж од Скопје пријавил дека во селото Говрлево, додека ги напасувал неговите овци, забележал како три...