19.4 C
Skopje
14.5.2021 - 0:07

Ознака: обљуба

Обљуба врз малолетничка во Радовиш

26-годишно лице од Радовиш вечерта помеѓу 20 и 21 април извршило обљуба врз малолетничка од истиот град, известува министерството за внатрешни работи. Од таму појаснуваат...

Приведен прилепчанец осомничен за обљуба на малолетничка

Прилепската полиција денеска поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело „обљуба со злоупотреба на положбата" по член 189 од КЗ на...

Mаж се обидел да силува девојка кај фонтаната во Градскиот парк

Во попладневните часови на 23 септември, 23-годишна скопјанка во Полициската станица Центар пријавила обид за силување. Според пријавеното, во близина на фонтаната во Градскиот парк...

Шеснаесетгодишник силувал малолетно дете во струмичко село

Жена од струмичко село вчера пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Тетовец осомничен дека извршил обљуба врз три малолетнички

Три жени од тетовско село пријавиле дека Ф.А.(43) од нивното село извршил обљуба врз нивните малолетни ќерки. - За настанот бил известен Јавен обвинител, а...

Кичевец извршил обљуба врз малолетничка

Во ОВР Кичево вчера е пријавено казнено дело „обљуба“. Според пријавата, во понеделникот во периодот од 14.30 до 15 часот, А.Ц.(22) извршил обљуба врз...

Татко извршил обљуба врз неговото малолетно дете во Битола

Шеест и едногодишен маж извршил обљуба врз неговото малолетно дете. Како што информираат од полицијата, станува збор за жител на Холандија, со привремен престој во...

Косовец се обидел да силува малолетно лице во Росоман

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.М.(46) од Република Косово, со привремено живеалиште во селото Крушевица, Росоман, поради постоење основи на...

Гостиварец обљубил дете во старо селско училиште

Гостиварското основното јавно обвинителство донесе наредба за истрага против 67-годишник од гостиварско село за сторено кривично дело полов напад врз дете кое не наполнило...

Уапсен скопјанец за силување 14-годишно девојче

Полицијата уапси 48-годишен скопјанец осомничен за силување 14-годишно девојче на кое му бил очув. Тој го извршил кривичното дело пред една година, а полицијата...