Ознака: обрачот

Се стега обрачот околу невакцинираните

Иако официјално вакцинацијата против ковид-19 не е задолжителна, сепак сите мерки што деновиве се носат во Европа и во светот значат сѐ поголеми ограничувања...

Европа го стега обрачот

Посетата на германскиот државен министер за Европа, Михаел Рот, на Македонија е само уште една во низата посети на странски дипломати на нашата земја,...