Ознака: Обожаватели

Колинда Грабар Китаровиќ стана интернет-сензација

Иако не е веќе претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ има обожаватели низ светот. На социјалната мрежа Инстаграм ја следат 320.000 луѓе, а има...

1.300 македонски обожаватели ќе ги бодрат „рисовите“ на баражот во Палермо

Македонската фудбалска репрезентација ќе има поддршка од 1.300 обожаватели на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо, на 24 март идната година против домаќинот на мечот...

Метју Пери објаснува зошто „Пријатели“ стекнува обожаватели 25 години подоцна

Кога беше премиерно прикажана на Ен-би-си во 1994 година, „Пријатели“ веднаш пронајде врска со фановите и критичарите благодарение на паметното сценарио и хемијата на...

Премиерката на Нов Зеланд го прекрши правилото за да се фотографира...

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, се најде под удар на јавноста откако го прекрши правилото за социјална дистанца за да се фотографира со...

„Суперхикс“ ги повикуваат обожавателите на соработка!

Петар Младеновски, заедно со својот бенд „Суперхикс“ ги повикува обожавателите на соработка. Точно во 15 часот на социјаланите мрежи тие го промовираа својот најнов...

Третиот филм за „Шерлок Холмс“ дури во 2021 година

Обожавателите на популарниот детектив Шерлок Холмс нема да се израдуваат на вестите за промената на датумот на премиерата на третиот игран филм за него,...