Ознака: облека

Ел Чапо од затвор покренува моден бизнис

Осудениот нарко-бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман од затвор најави дека планира да основа свој моден бренд на облека и оти тој најверојатно ќе го...

Се однесуваат ли таксистите според кодекс

За време на вршењето на превозот, такси-возачот мора да биде уреден, чист, потстрижен, избричен или со негувана брада и мустаќи, со чиста облека. Да...

Стигна ерата на паметни часовници, прстени, облека и патики

Што друго ќе се измисли што ќе биде „паметно“? Сите научнофантастични филмови што ги гледавме како мали, работите што беа прикажани во нив како самоврзувачки...

Катерина Димитровска: Времето е најголем предизвик со кој се судирам секојдневно

Катерина Димитровска живее во светот на деталите и боите. Младата битолчанка се занимава со широка палета од уметнички активности, изработува рачно-сликана облека, се занимава...

Опаѓа извозот на конфекциски производи

Бројот на работниците секоја година опаѓа и ваквата состојба ги обесхрабрува сопствениците да вложуваат во нова опрема и во модернизација, што исто така е...

Корисни трикови за полесно чистење на облеката и на домот

Многу често нѐ мачи прашањето како да си го олесниме процесот на чистење, а уште поважно е тој да биде доволно ефикасен. За среќа,...

„Долфи“ е технологија од следната генерација што ќе ви ја исчисти...

За многумина, особено за оние што имаат активен животен стил, машината за перење претставува скапа инвестиција. Во текот на студентските денови и во понатамошниот...

Домаќински трикови со кои перењето ќе ви биде полесно и поевтино

Со толку многу секојдневни обврски околу работата и домот, сигурно перењето е последната работа што сакате да ја правите, а едноставно е неизбежна. Покрај...

„Барбери“ запали облека вредна 28 милиони фунти

Луксузниот британски моден бренд „Барбери“ изгоре облека и модни додатоци во вредност од 28 милиони фунти, пишува британскиот весник „Тајмс“. Раководството на брендот соопшти дека...

Кралското однесување е важно како и облеката

Членови на кралското семејство, а особено кралицата, мора да носат комбинации во јаки бои за јавноста лесно да ги забележи во метежот Светската јавност речиси...