Ознака: облачно

Утре променливо и нестабилно време, со услови за дожд

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер....

Утре сончево со умерена облачност, попладне дожд и грмежи

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи....

Облачно време со врнежи од дожд

Времето ќе биде претежно облачно, од пладневните часови со врнежи од дожд, на места пообилни, кои ќе се задржат до крајот на денот, информира...

Утре сончево со мала локална облачност

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб, по должина на Повардарието, умерен ветер од северозападен правец. Минималната...

Утре претпладне облачно со локален дожд, попладне сончево

Времето утре претпладне ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд на истокот од земјава. Попладне облачноста ќе се намали и ќе...

Времето денеска облачно и топло

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во текот на ноќта претежно...

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Во текот на утрешниот ден времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести во источните делови. Во текот на денот облачноста ќе се...

Облачно време со врнежи од дожд, на планините од снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од утринските часови со повремени врнежи од дожд, а од пладне на места нестабилно со локален пороен дожд...

Утре променливо облачно време, попладне дожд

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од...

Облачно време со дожд и снег, температура до 9 степени

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег...