Ознака: облачно

Претежно облачно време со повремен дожд

Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал...

Облачно и студено со врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2) проследени со засилен северен ветер....

Утре облачно и студено време со врнежи од дожд

Времето утре ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер,...

Утре облачно и свежо со повремен дожд

Утре се очекува променливо облачно и свежо време, претпладне во западните и јужните делови со повремен локален дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има...

Утре облачно и свежо со повремен дожд

Времето утре ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во западните делови, каде повремено ќе бидат...

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Денеска се очекува променливо облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и пообилни, особено во западните...

Утре облачно и свежо со локален дожд

Утре се очекува променливо облачно и свежо време со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен...

Денеска умерено облачно со сончеви периоди

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони. Попладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди....

Претежно облачно со услови за дожд

Времето ќе биде претежно облачно, на југозападот со услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде...

Утре променливо облачно и посвежо време со локален дожд

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до...