Ознака: облачно

Променливо облачно со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд, најпрво во западните делови. На повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и...

Облачно и дождливо време

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Поинтензивни...