9.3 C
Skopje
13.10.2019 - 6:10

Ознака: обилни врнежи

Најмалку еден човек загина во обилните врнежи во Истанбул

Обилни врнежи го погодија турскиот град Истанбул, а поплавени се улиците и подрумите и пореметен е железничкиот и траектниот сообраќај, пренесуваат турските медиуми. Според информациите,...

Од недела нестабилно време со обилни врнежи и грмежи

Од недела нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност, која ќе предизвика нестабилно време со пообилни врнежи од дожд и појава на...