5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 21:15

Ознака: обид за убиство

Oбид за убиство на советникот на Зеленски, повреден неговиот возач

Според написите на светските медиуми во Украина се случил обид за убиство на советникот на украинскиот претседател Сергеј Шефир. Неговиот возач е повреден, пренесуваат...

Штипjанец се обидел со нож да ја убие малолетната вонбрачна сопруга

Oсновното јавно обвинителство Велес отвори истрага против 19-годишно лице од Штип за кривично дело – убиство во обид при вршење на семејно насилство. Вчера попладнето...

Турски државјанин осомничен за обид за убиство во скопската чаршија

Скопското основно јавно обвинителство ќе покрене истражна постапка против 30-годишен турски државјанин осомничен за обид за убиство во старата скопска чаршија. Како што информираат од...

Велешанец осомничен за обид за убиство на својата сопруга

Педесет и седумгодишен жител на Велес е осомничен за обид за убиство на сопругата. Тој ја тепал сопругата со кабел и ѝ се заканувал...

Пријава против 19-годишник од Скопје поради обид за убиство

СВР Скопје-Единица за насилен криминал до Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Х.С.(19) од Скопје поради постоење основи на сомнение за...

Уапсен тетовец осомичен за обид за убиство

Во претпладневните часови на 22 јули во тетовското село Лавце, полицијата го уапсила 31-годишниот Н.Б. од ова село, за кој постои сомнение дека сторил...

Четири лица, меѓу кои и малолетник, обвинети за обид за убиство...

Три лица заедно со еден малолетник се обвинети за обид за убиство што се случил пред пицерија во Гостивар. - Обвинетите на 14 јуни, пред пицерија...

Автомобил влета во посетителите на карневал во Германија, повредени 70 лица

Германската полиција денеска соопшти дека 52 лица, меѓу кои и 18 деца, се повредени кога маж со автомобил влета во карневалска поворка во градот...

Момче прободено со нож, уапсена девојка осомничена за обид за убиство

Дваесет и тригодишен државјанин на Турција синоќа бил пронајден на излез од Гостивар, на магистралниот пат кон Тетово, со повреда од остар предмет. Од МВР информираат...

Пријави против четворица велешани поради обид за убиство на полицајци

СВР Велес поднесе кривична пријава против Џ.К.(32), М.К.(33), О.К.(29) и 15-годишен малолетник од Велес, поради постоење основи на сомнение дека првопријавениот сторил кривични дела...