Ознака: обид за силување

Приведен професор откако мајка пријавила дека сакал да ја силува ќерка...

Вчера во 10.30 часот во Полициската станица Крушево, 42-годишна жена од Прилеп пријавила дека во средно училиште во Крушево Д.К.(54), професор во училиштето, се...

Поднесено обвинение за обид за разбојништво и силување во Струга

Основното јавно обвинителство Струга поднесен Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривични дела – Разбојништво...

Скопјанец се обидел да силува осумгодишно девојче

Шеесет и осумгодишен скопјанец вчера се обидел да изврши полов напад врз осумгодишно девојче, но бил спречен од страна на случаен минувач. Како што е...

Кумановка пријавила обид за силување во полиција

Непознат маж ноќеска се обидел да силува 35-годишна жена во Куманово, соопштија денеска од СВР Куманово. Инцидентот се случил во 03:50 часот на улицата „11...

Притворен гостиварец кој се обидел да силува 22-годишна девојка

Надворешната канцеларија Гостивар поднесе кривична пријава против Х.Л. (26) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,силување во обид”. -На  03.12.2017...