2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 16:34

Ознака: обесија тело

Талибанците обесија тело на човек на кран среде плоштад

Талибанците обесија тело на човек на кран на главниот плоштад во Херат, во западен Авганистан, јави агенцијата АП. Вазир Ахмад Седики, кој има своја аптека...