Ознака: обезбедување

Супермаркетите во Лондон бараат да ги обезбедува полицијата

И британскиот премиер, Борис Џонсон, им се придружи на супермаркетите, кои апелираат до потрошувачите да не купуваат панично. Сепак, ни тоа не вредело, купувачите продолжуваат...

Турските власти со автобуси носат мигранти до грчката граница!

Грција Грција нема да биде доведена под принуда од некој што сака да ги искористи несреќните луѓе за свои интереси. Границите на Грција се граници...

Благодариме за лошото обезбедување!

Десет најдрски кражби во уметноста Грабежи на уметнички дела во галерии и музеи често се наоѓаат на насловните страници на весниците, а црниот пазар на...

Трамп под будното око на тајната служба

Безбедноста на американскиот претседател Доналд Трамп не е мала работа. Тајната служба држи постојано будно око и секогаш е подготвена да го заштити американскиот...

Обезбедување нападнало маж во казино

Прилепската полиција расветлува случај на напад врз играч на рулет што го извршило обезбедување на казино. Како што информираат од СВР Битола на трети февруари...

Обезбедувањето на Чавков сведочеше каде бил на 27 април

Со сослушување на сведокот Никола Димитриевски, предложен од одбраната на обвинетиот Митко Чавков, почна денешното рочиште во Кривичниот суд за настаните од 27 април...

Максимално обезбедување, но и искри на самитот на Г20

Трамп ја откажа средбата со Путин на маргините на самитот на Г20 во Аргентина поради тензиите околу Украина. Истовремено се намалија и очекувањата за...

Додик не се откажува од личното обезбедување

Дирекцијата за координација на полициските тела на Босна и Херцеговина го информирала претседателот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, дека ниедна друга полициска агенција,...

Спасовски: Сите што се под некаква закана, се обезбедени

Сите за кои имаме сознанија, за кои има пријави, за кои има сериозни закани и имаме направено проценки дека треба да имаат обезбедување, се...

Општината Аеродром ќе им плаќа обезбедување на училиштата и на градинките

Општината Аеродром во оваа учебна година ќе ги надомести трошоците за обезбедувањето на училиштата и на градинките, трошок што претходно го имаа родителите. Општината...