Ознака: обезбедување

Вработен во обезбедување нападнал ученик во основно училиште

Полицијата ќе поднесе кривична пријава против 36-годишно лице кое извршило кривично дело насилство врз дете. „Пријавениот, вработен како обезбедување во основно училиште во Кочани, на 6.10.2021...

Околу 3.000 војници и полицајци ќе го обезбедуваат самитот Путин –...

Европските, но и швајцарските власти донесоа одлука за привремено ограничување на употребата на воздушниот простор над Женева и распоредување на околу 3.000 војници и...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...

Претрес на автомобилот на oбезбедувањето на Мијалков

По повеќе од три часа на распит, полицијата направи и претрес во возилото „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедувањето на Сашо Мијалков. Полициски службеници од...

Вработена како обезбедување нападнала скопјанец

Шеесет и четиригодишен скопјанец пријавил дека вчера околу 9.45 часот во барака на општината Кисела Вода бил физички нападнат. Според пријавеното во полицијата, нападот го...

Велешанец нападнал обезбедување на банка

Вчера во 12.40 часот Б.А.(34) од Велес, вработен како обезбедување во банка, пријавил дека додека извршувал работни задачи, бил физички нападнат од Б.Ш.(52) од...

Главниот епидемиолог на САД добил смртни закани

Водечкиот епидемиолог од САД, доктор Ентони Фаучи, рече дека добил смртни закани поради неговата работа во врска со пандемијата на коронавирус. Станува збор за закани,...

Супермаркетите во Лондон бараат да ги обезбедува полицијата

И британскиот премиер, Борис Џонсон, им се придружи на супермаркетите, кои апелираат до потрошувачите да не купуваат панично. Сепак, ни тоа не вредело, купувачите продолжуваат...

Турските власти со автобуси носат мигранти до грчката граница!

Грција Грција нема да биде доведена под принуда од некој што сака да ги искористи несреќните луѓе за свои интереси. Границите на Грција се граници...

Благодариме за лошото обезбедување!

Десет најдрски кражби во уметноста Грабежи на уметнички дела во галерии и музеи често се наоѓаат на насловните страници на весниците, а црниот пазар на...