19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 3:25

Ознака: обезбедено

Борисов ќе предложи влада без обезбедено мнозинство

Владејачката бугарска партија ГЕРБ ќе предложи влада и покрај малите шанси таа да биде поддржана, објави во понеделникот вицепремиерот Томислав Дончев на брифинг во...