19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:49

Ознака: Обединети

Да останеме обединети!

Среќни сме што го обединивме народот. Сите ние во репрезентацијата така живееме пет години, без разлика на нашата етничка, верска или каква било друга...

Гутереш на средба со Трамп за состојбата на Блискиот Исток и...

Генералниот секретар на Обединетите Нации Антонио Гутереш синоќа во Вашингтон имаше средба со американскиот претседател Доналд Трамп. - Двајцата разговараа за состојбата на Блискиот Исток...