Ознака: обдукција

Во скоспко Ракотинци пронајден човечки труп

Во скопското село Ракотинци, вчера бил пронајден човечки труп. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Обдукцијата покажала дека Џорџ Флојд имал коронавирус

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-ен-ен. Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил дека ПЦР тестот бил направен за...

Обдукцијата ќе покаже кога починала велешанката посмртно позитивна на ковид-19

По наодот дека починатата велешанка, која со својот син беа пронајдени мртви во стан, е позитивна на коронавирус, Министерството за здравство ја проширува истрагата...

Починат затвореник најден во затворот „Идризово“

Седумдесет и двегодишен скопјанец вчера бил пронајден мртов во затворот „Идризово“. Како што се наведува, затвореникот С.П. бил најден мртов без траги на насилство. На...

Жители од Велес не биле видени од јануари, се чека обдукција

Изутринава во СВР Велес било пријавено дека во нивниот дом на ул.„Ѓорги Војтех“ биле пронајдени починати К.М.(79) и В.М.(53), без траги на насилство. Според пријавеното,...

Обдукцијата ја продлабочи мистеријата за смртта на Епстајн

Обдукцијата направена на телото на Џефри Епстајн покажала дека претрпел неколку искршени вратни коски, наведе „Вашингтон Пост“ во извештај кој беше објавен вчера. Лицата запознати...

Извлечено телото на гостиварец од Вардар, кој беше пријавен за исчезнат

Од водите на Вардар доцна попладнето е извлечено телото на 68-годишниот жител на гостиварско село Балиндол, кој изутрината беше пријавен за исчезнат. По наредба...

Се чекаат наодите од комисиите и од обдукцијата за смртта на...

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во Битола изјави дека ги чекаат  извештаите од комисиите и обдукциските наоди од Институтот за судска медицина за да...

Се чека на резултатите од обдукцијата на починатата родилка во штипската...

Раководството на штипската Клиничка болница резултатите од обдукцијата на починатата 28-годишна родилка, Маја Паневска од Свети Николе ги очекуваат најрано во понеделник. Паневска почина...