Ознака: обвинителен акт

Поднесено обвинение за обид за разбојништво и силување во Струга

Основното јавно обвинителство Струга поднесен Обвинителен акт против две лица кои се товарат дека како соизвршители се обиделе да извршат кривични дела – Разбојништво...

Обвинение за ќерката која си ги уби родителите и помалата сестра...

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение за убиство против ќерката која е осомничена дека ги убила нејзините родители и помалата сестра во август минатата...

Обвинителен акт за три лица кои извршија полов напад врз дете

Поднесениот Обвинителен акт од Основното јавно обвинителство Гостивар опфаќа три лица кои во месеците март и јули во 2018 година извршија обљуба врз дете...

Поднесен обвинителен акт за убиството во скопската населба Даме Груев

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице поради постоење основано сомнение дека сторило кривично дело – убиство. –...

Поднесено обвинение против пет дилери на дрога

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 поднесе обвинителен акт против четири...