-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:45

Ознака: обвинети

Американци ограбиле банки во Европа и Македонија

Тројца мажи од Бруклин беа уапсени и обвинети за кражба на повеќе од 30 милиони долари во готовина и други вредни предмети од сефите...

Oстанува на сила поништената аболиција на Иванов

Поништената аболиција на експретседателот Ѓорге Иванов е уставна и законска, одлучи Уставниот суд. Според уставните судии, не смее да им се скрати правото на...

Младите обвинети за новото жариште на ковид-19 во Франција

Крајбрежниот туристички град Киберон во Бретања, регион во западниот дел на Франција, стана ново жариште на коронавирус во таа земја, а младите се одговорни...

Функционери обвинети за водната криза во Перник

Поради кризата во водоснабдувањето на жителите на бугарскиот град Перник, обвинителството донесе одлука за приведување две лица, кои биле поврзани со неекономичното стопанисување со...

Пред крајот на судењето за „ТНТ“ една од обвинетите доби нов...

На денешното судење за предметот за уривањето на комплексот „Космос” на бизнисменот Фијат Цаноски се сменил адвокат на една од обвинетите во предметот, потврдија...

Обвинетите за автобуската несреќа кај Ласкарци не се чувствуваат виновни

Обвинетите за автобуската несреќа кај Ласкарци пред судот се изјаснија дека не се чувствуваат виновни. На обвинителна клупа седнаа сопственикот на компанијата „Дурмо Турс“, Дурмиш...

Обвинетите од „Насилство во Центар“ сметаат дека „Рекет“ го засега и...

Александар Трајковски, еден од обвинетите за „Шамарите во Центар“, по денешното рочиште презентираше слика на која се ракуваат поранешниот градоначалник на Центар, Андреј Жерновски...

Полицијата во Хонгконг ги најде одговорните за немирите?

Полицијата во Хонгконг обвини 44 лица поради немири за време на антивладините протести минатиот викенд. Во неделата беа уапсени вкупно 49 лица, што претставува најголемо...

СЈО: Обвинетите во „Тревник“ биле свесни за кривичните дела

Oбвинетите Драган, Срѓан и Звездан Павловиќ ги извршиле кривичните дела за кои се обвинуваат со умисла, бидејќи биле свесни дека ги градат куќите во...

Обвинетите за убиството на Саздовски добија по 19 години затвор

За убиството на младиот Никола Саздовски, обвинетите Бесир Беља на возраст од 20 години и Скендер Демири 21 година, добија затворска казна од по...