11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 20:26

Ознака: НФЛ

„Црвенокожците“ ќе го сменат името под притисок на јавноста?

Вашингтон редскинс (името значи црвенокожци - н.з.) веројатно ќе го смени името, откако клубот во американската лига во американски фудбал (НФЛ) вчера објави дека...

Џенифер Лопез и Шакира приредија незаборавно шоу

Џенифер Лопез и Шакира настапија на музичкиот спектакл на полувремето на Супербоул натпреварот во НФЛ-лигата, најочекуваниот спортски настан во Америка, што се одржа на...

Махомс го предводеше Канзас Сити до сензационален триумф во Супербоулот

Канзас Сити чифс ги победија Сан Франциско фортинајнерс со 31-20 во Супербоулот во НФЛ-лигата во американски фудбал. Ова е втор трофеј за Канзас Сити,...

Два месеца однапред продадени сите рекламни секунди за т.н. Супербол

Некои огласувачи платиле рекордни 5,6 милиони долари за спотови од 30 секунди ТВ-компанијата „Фокс спортс“ соопшти дека се распродадени сите рекламни термини за т.н. Супербол,...

Далас каубојс пак е прв – вреди пет милијарди долари

Зад „каубоите“, чија вредност од лани пораснала за четири проценти и кои четврти пат се први на листата на „Форбс“ за највредни спортски клубови,...

Јас ќе бидам најдобрата одлука што Њу Ингланд патриотс ја донеле

Квотербекот на Њу Ингланд патриотс Том Брејди (41) стана првиот играч во НФЛ-лигата во американски фудбал, што шестпати го освои шампионскиот прстен со триумф...

Американците се потсмеваа на здодевниот Супербоул

Њу ингланд патриотс ги совладаа Лос Анџелес рамс со 13-3 во 53-от Супербоул, кој беше одбележан со рекордно мал број на поени за еден...

„Супер боул“ стана најскапиот спортски настан во САД

За најважниот спортски настан во САД, финалето на Националната фудбалска лига (НФЛ) – „Супер боул“, цените на билетите во пресрет на натпреварот кој се...

Контроверзниот протест за американската химна доведе до семејна престрелка

Татко го застрелал синот откако се скарале на Денот на благодарноста, поради случајот со играчите на американски фудбал кои во знак на протест клекнуваат...

Далас каубојс е највредниот спортски клуб на светот

Познатиот клуб во американски фудбал (НФЛ) Далас каубојс е највредниот клуб на светот, со 4,8 милијарди долари, покажале најновите истражувања на познатиот економски магазин...